Гра світла продовжує життя
17.04.2015
"Ми хотіли об'єднати два житлових простори: відповідаюче існуючим потребам житлове приміщення для моїх батьків і житло для мене і моєї сім'ї", - розповідає пан Аутенгрубер. Таким чином, молодий тіролець переніс будинок своїх батьків з 50-х років в наш час, а може навіть і в майбутнє, адже тут тепер можуть жити цілі покоління! Будинок став сучасним, більш економічним, унікальним, пристосованим для спільного проживання і, в той же час, таким, що дозволяє кожному тут жити своїм особистим життям.
Старша сестра і молодший брат
"Звичайно, сім'ям нелегко жити так близько одній до одної. Щоб уникнути конфліктів між поколіннями, ми створили в будинку буферну зону", - описує своє творіння Армін Аутенгрубер. Два окремі входи ведуть в один великий атріум, а завдяки виступаючим і прихованим елементів споруди, з одної тераси неможливо розглянути, що відбувається на іншій. "Власне кажучи, це дві окремі одиниці, які зовні виглядають як один будинок", - ділиться з нами архітектор. Щоб домогтися такого ефекту, він розширив побудований з масивної цегли будинок за допомогою трьох кубічних полегшених конструкцій. Всього за шість місяців ідея "Старшої сестри" і "Молодшого брата", як красиво назвав ці споруди їх творець, втілилася в життя. Природно, цей проект був задуманий як будинок з низьким споживанням енергії. І виконаний він був з улюбленого матеріалу Арміна - дерева. "Деревина може використовуватися як конструкційний матеріал, а також для створення будівельних елементів або для внутрішнього оздоблення. І у всіх цих випадках вона випромінює тепло", - робить акцент на особливостях цієї будівельної сировини 37-річний архітектор.
Підкреслюємо, а не зафарбовуємо
Творець цього житла також порахував, що для обробки деревини дуже важливо використовувати продукти, що надають натуральний вигляд дереву. "Захист для деревини повинний не тільки забезпечити цьому матеріалу довговічність, але і підкреслити його достоїнства. Структура дерева повинна залишитися незмінною, її не можна зафарбовувати або маскувати. На ній потрібно робити акцент, а не приховувати", - пояснює господар будинку. І тут йому на допомогу прийшло просочення для дерева зі спеціальною пігментацією Pullex Silverwood. "Ми зупинилися саме на цій блакиті, тому що вона може забезпечити деревину захистом на довгий термін", - каже пан Аутенгрубер. Крім того, цей продукт виправдовує очікування архітектора від кольору як художнього елемента споруди. "Завдяки пігментації, що міститься в цій блакиті для деревини, ми змогли добитися гри світла. Фасад завжди виглядає по-різному, в залежності від того, світить сонце чи ні. Від цього ж залежить, які відтінки сірого тут переважають", - розповідає архітектор.
Додамо синього
Свій улюблений колір, синій, архітектор не зміг використовувати при створенні об'єкта досить часто. Але він зміг додати синіх фарб в оформлення басейну. Екстер'єр будинку, що зазнав перевтілення, доповнює гармонійна комбінація ставка з плавальним басейном. Фасад, оточений зеленню луки, грає срібно-чорно-білими фарбами в воді, а над ним підносяться спрямовані високо в блакитне небо гори. Звичайно ж, і молоді, і літні відчувають себе в оточенні всіх цих фарб особливо добре!
Продукти
- Pullex Silverwood
Об'єкт
- Приватний будинок