Альпійська архітектура

07.08.2018

Зараз при спорудженні нового будинку силу рук замінюють вертольоти. Звичайно ж, це можливо тільки за сприятливих погодних умов. Крім того, необхідно було ретельно спланувати доставку кожного попередньо виготовленого в столярній майстерні будівельного елементу, адже зберігати їх на урвистій ділянці неможливо. За один переліт вертоліт доставляв 900 кілограм деревини, а тільки для зведення коробки будівлі необхідно було майже 190 тонн. Додайте сюди гонт для фасаду, вікна та двері, а точніше 45 вікон з модрини та 7 дверей з деревини дуба від компанії Strobel з Кірхдорфа.

Оскільки взимку будівлю закрито, важливою вимогою до вікон була не здатність зберігати тепло, а їх натуральність. "Нас обрали, тому що ми самі виготовляємо віконні бруски і можемо створювати дуже витончені рами з дерева", - розповідає Йоханн Штробель мол. Також для натуральності вікна і двері були покриті олією для деревини модрини ADLER Aquawood Lärchenöl. "Ця олія дуже стійка, і тільки вона може врятувати від впливу погоди", - ділиться з нами своїми міркуваннями пан Штробель. Товстошарові лазурі тріскаються і відшаровуються при сильному впливі ультрафіолету, а також при навантаженні дощем і снігом. З вікнами, покритими олією, такого не станеться. Крім того, догляд за ними не вимагає великих зусиль.

Тільки всередині будівлі, в таких вологих приміщеннях, як ванна і кухня, в верхній частині нанесли безбарвне захисне покриття ADLER Aquawood Protect. Деякі віконні конструкції були створені виробником спеціально для будинку в горах: наприклад, віконні рами з прикріпленими до них віконницями або здатні витримати бурю кріплення для віконниць. Такі умови диктує зведення споруд в Альпах, а також вимоги до логістики і монтажу.

Подолання труднощів

Архітектор Петер Фішер вважає цей дерев'яний будинок в горах "проектом для душі". Його батько колись був помічником пастуха в тутешніх околицях, і "сенсаційне" розташування цього місця мобілізувало всі його архітектурні здібності. Підготовчі роботи виражалися в тому, що архітектор, як він сам каже, "невтомно досліджував ландшафт". Також він додав: "Я хотів спланувати будівлю, яка здавалося б небесним тілом, яке впало та знайшло тут свій притулок. Я хотів вселити в нього душу". І те, і інше пану Фішеру вдалося.

Закруглений фасад виглядає дуже гармонійно в долині серед альпійських гір. А поки проект не перетворився в будівлю, архітекторам довелося пройти низку випробувань. Точніше, це було одне суцільне випробування: вертольоти, забезпечення будинку електроенергією, несподівані морози, робочі, які навіть після закінчення робочого дня не могли покинути це місце, висота якого становить більш ніж 2000 метрів над рівнем моря. "Найголовніше в цій справі - знайти надійних партнерів. І задіяні компанії чудово і самовіддано надавали свої послуги", - висловлює свою подяку Петер Фішер. Так архітектор, виробник вікон і багато інших змогли подарувати скелелазам альпійського Алльгоя будинок відпочинку, що гармонує з високогірним ландшафтом.

Продукти

  • Aquawood Lärchenöl SQ
  • Aquawood Protect
  • Aquawood TIG HighRes

Об'єкт

Архітектор

Роботи

  • DAV

Компанія